Veteriner Konsültasyon Veteriner Cerrahi

İndeks: 

Veteriner Konsültasyon – Veteriner Cerrahi

Veteriner konsültasyon ve cerrahi işlemleri evcil hayvanların sağlıklarını korumak adına uygulanıyor. Minik dostlarımızın farklı nedenlere bağlı olarak hastalıkları gelişebilir. Travma ve hastalık durumlarında konsültasyon ve cerrahi müdahaleler ile evcil hayvanların sağlıkları tekrar geri kazandırılır.

Veteriner Konsültasyon
Veteriner Konsültasyon

Veteriner Konsültasyon Nedir?

Veteriner konsültasyon evcil hayvanınız için veteriner hekim tarafından müdahaleler öncesinde yapılan görüş bildirmedir. Başka bir deyişle evcil hayvan sahibine yönelik travma veya hastalıklar ile ilgili bilgi vermek, buradan hastalık hikayesinin belirlenmesi için yapılan görüşmedir. Aynı zamanda alanında uzman veteriner hekimlerin bir araya gelerek hastalık hakkında görüş bildirmeleri anlamına da gelmektedir.

Bu hizmetin temel amacı özellikle ilk bakışta tespiti zor hastalıkların ortaya çıkarılması ve sonraki süreçte de uygulanacak olan tedavi yöntemlerinin doğru şekilde belirlenebilmesidir. Buna bağlı olarak hastalık hikayesi belirlendiğinde evcil hayvanınızın sonraki aşamalarda karşılaşacağı hastalıklara yönelik daha hızlı ve doğru şekilde müdahale de yapılabilmektedir.

Veteriner Konsültasyon
Veteriner Konsültasyon

Veteriner Cerrahi Hizmeti Nedir?

Veteriner cerrahi hizmeti uzman veteriner tarafından evcil hayvanlara yönelik uygulanan cerrahi operasyonlardır. Evcil hayvanlarda travma veya hastalıklara bağlı olarak cerrahi işlemler gerekebilir. Bunun yanında kısırlaştırma gibi durumlar için de cerrahi işlemler yapılabilir. İlaç ve benzeri tedavilerin yeterli gelmediği durumlarda uygulanan cerrahi işlemler tıpkı insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarda da titizlikle uygulanmalıdır.

Veteriner Cerrahi
Veteriner Cerrahi

Gece Açık Veteriner PatiKule gibi klinikler evcil hayvanlarınız için hastanelerdir. Bakım, kontrol ve hastalıkları ile ilgilenilmesi sayesinde sevimli dostunuzun sağlık sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Cerrahi müdahaleler her zaman gerekli değildir ve cerrahi bir müdahale yapılmasına veteriner hekim karar vermektedir. Hastalığın giderilmesi veya travma durumunda müdahale için yapılan cerrahi operasyon yöntemine göre farklı uygulamaları içerir.

Evcil Hayvan Röntgen Çekimi
Evcil Hayvan Röntgen Çekimi

Her durumda ise evcil hayvanınız için tamamen güvenli bir ameliyat ortamı sağlanır. Gerekli anestezi, hijyen ve dikkat kontrolleri ile birlikte evcil hayvanınız için sorunsuz geçecek şekilde planlanan veteriner cerrahi işlemleri ile yaşam kalitesini yükseltebilirsiniz. Ameliyat sonrasında da gerekli önlemlerin alınması ve bilgilendirme yapılması sayesinde operasyon sorunsuz tamamlanarak evcil hayvanınızın sağlığına kavuşması mümkün olmaktadır. Ameliyat sonrasında da veterineriniz sürecin sorunsuz tamamlanması için her zaman yanınızda olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir