Köpek Pire Tasması Nedir, Nasıl Kullanılır?

İndeks: 

Köpek Pire Tasması Nedir, Nasıl Kullanılır?

Köpek pire tasması, köpeklerin sağlığı için büyük bir önem taşıyor. Köpekler son derece hassas oldukları için ve buna ek olarak gösterişli uzun tüylere sahip oldukları için pire durumları ile karşı karşıya kalabilirler. Sanılanın aksine düzenli banyo ve temizlik ile pire üstesinden gelinemez. Evcil hayvanınız düzenli olarak bakılsa bile yine de bu duruma düşebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bu duruma karşı çok hassas olduklarını söylemek kolay. Doğası gereği köpekler her zaman hareket halinde olan yaratıklardır. Mutlulukları ancak bu görevi yerine getirmekle mümkündür. Dört ayaklı arkadaşımız sağlıklı kalabilmek için gün içerisinde biraz enerji harcamalı ve yorulmalıdır. Aksi takdirde dört ayaklı arkadaşımız huysuz ve suskundur. Bu nedenle köpeklerin sürekli yürümeye ve oynamaya ihtiyacı vardır. Bunu yapmamak zevki azaltır ve birçok zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklara neden olur.

Pire Tasması Nasıl Kullanılır?

Köpek pire tasması kullanımı son derece gereklidir. Bir pire tasması, köpeğiniz için olmazsa olmazlardandır. Köpekler sürekli hareket halindedir ve sık sık terler. Uzun tüyleri özellikle yaz aylarında pireleri çeker. Pire tasması, bir kedi veya köpek arkadaşını pirelerden korumak için boynuna takılan bir tasma türüdür. Uygulamalarda çok önemlidir, bu tasmayı kullanmak pirelerin köpek veya kedi arkadaşınızı istila etmesini önleyebilir.

kopek pire tasmasi nedir nasil kullanilir 01

Pire Tasması Kullanmanın Önemi

Pire tasması yararları, yaşayabileceğiniz en büyük sorunlardan biri olan pirelere karşı oldukça etkilidir. Bu nedenle pire tasması kullanmanın çok önemli olduğunu söylemek abartı olmaz. Pireler köpekler için çok tehlikelidir. Pire istilası için pire tarakları ve pire tozu kullanımı yeterli olmayabilir veya tedavi edilmesi uzun zaman alabilir. Sürekli kan emen, kaşıntı ve ağrıya neden olan bu istilayı ortadan kaldırmasını isteyerek köpeğinizin tüylerini de kesebilirsiniz.

kopek pire tasmasi nedir nasil kullanilir 02

Köpekler için tüyler çok önemlidir. Vücut ısısını doğrudan etkileyen saçların yaşam kalitesi üzerinde büyük etkisi vardır. Tüylerini tıraş ettiren bazı köpekler depresyona girer. Bu nedenle, sorunlar ortaya çıkmadan önce olumlu düşünmeli ve önlem almalısınız. Pire tasması kullanmak ve tüylerin düzenli olarak kestirilmesi hiçbir zaman aksatılmamalıdır. 7/24 açık veteriner hizmeti sunan PatiKule sayesinde köpeğinizin pire sorunlarına hızlı çözümler bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir