Köpek Kuaförü

İndeks: 

Köpek Kuaförü

Köpek kuaförü köpeğinizin bakımlarının gerçekleştiği yerdir. Özellikle köpekler kürkleri sebebiyle özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Bunlar tüylerinin kesilmesi, yıkanmaları ve genel hijyen bakımlarının sağlanması şeklinde sıralanabilir. Köpek kuaförünün hizmetleri ise köpeğinizin çok daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.

Köpek Kuaförü Ne Yapar?

Köpek kuaförü köpeğiniz için gerekli olan bakımları sunar. Özellikle köpeklerde tüylerin bakımı görünümleri ve sağlıkları açısından önemlidir. Örneğin uzun tüy yapısına sahip olan ırklarda tüyler uzayıp birbirine yapışma sık görülen bir durumdur. Üstelik sadece görünüm açısından sorun olmakla bu durum kalmaz, sağlık açısından da ciddi sorunlar oluşturabilir. Tüylerin iç içe geçerek birbirine yapışmaları sonucunda kıtık denilen durum oluşur ve bu da ciddi deri sorunlarını beraberinde getirir.

Köpek Kuaför
Köpek Kuaför

Soğuk iklim için kürk geliştirmiş olan köpekler, sıcak mevsimlerde tüyleri kısaltılmadığı halde çok fazla terler. Tüy değişim dönemlerinde de kurtulmak istedikleri tüyleri yalamaları sonucunda sindirim sistemlerinde sorunlar oluşabilir. Ayrıca tuvalet ihtiyaçları esnasında da tüylerinin uzun olması hijyenleri açısından risklidir.

Bu bakımdan köpek kuaförü köpeğiniz için kendisini daha sağlıklı ve hijyenik hale getirecek bakım hizmetlerini sunar. Tüy kesimi, yıkanma, pire gibi canlıları uzaklaştırma gibi verilen hizmetler ile köpeğiniz için etkili bir bakım hizmeti alabilirsiniz.

Pet Kuaföre Ne Zaman Gidilir?

Köpeğiniz için kuaför hizmeti almak için doğru zamanı yakalamak da önemlidir. Genel olarak köpekler yaz ve kış aylarına başlangıç dönemlerinde tüy dökmeye başlar. Bu aylarda tüy dökülmesinin yanında tüylerde karışma da görülebileceği için kuaföre ihtiyacınız olacaktır. Özellikle bu dönemde yapılacak tıraş sonrasında köpeğinizin derisi hava alacağı için egzama veya mantar gibi deri hastalıklarının da önüne geçilmesi açısından yararlı olacaktır. Yaz aylarına giriş dönemlerinde aşırı tüylü olan köpeğinizin tıraşına dikkat edilmelidir. Tüyler olduğu gibi kalırsa çok sıcaklar yüzünden köpeğinizin cildi tahriş olacaktır.

Avcılar Köpek Kuaför Hizmetleri
Avcılar Köpek Kuaför Hizmetleri

Tıraş sayesinde köpeğinizin tüy dökmesi de azalacaktır ve bu da daha rahat etmenizi sağlayabilir. Profesyonel köpek kuaför hizmetleri sunan Avcılar Köpek Kuaförü ile köpeğinizi hem daha sevimli yapabilir hem de kürk yapısının daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir