Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Nedir?

İndeks: 

Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sağlık sigortası sevimli dostlarımız için bakım ve sağlık hizmetleri gibi konularda veteriner ücretinin karşılanmasını sağlar. Evcil hayvanlar için özellikle bakım ve sağlık konularında çeşitli harcamalar yapılmaktadır. Sigorta sayesinde ise bu türden harcamalara yönelik kolaylık elde edebilirsiniz.

Pet Sigortası
Pet Sigortası

Evcil Hayvanlar İçin Sigorta Nedir?

Evcil hayvan sağlık sigortası evcil hayvanınızın acil durum gerektiren tedavilerinin yanında diğer hastalıklarının da tedavisi için tahlil, tetkik ve muayene masraflarını karşılayan sigortadır. Sevimli dostlarımızın durumlarına göre ihtiyaç duydukları sağlık ve bakım hizmetlerinin masrafları normal durumlarda fazla olabilir. Sigorta sayesinde ise bu türden durumlara karşı ekonomik çözümler elde edebilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Avantajları Neler?

Evcil hayvan sigortası avantajları hem müdahale hem de ekonomik açıdan öne çıkıyor. Bu avantajlar sıralanacak olursa;

  • Sigortanın kapsamı evcil hayvanınızın sağlık durumuna ve bütçenize göre oluşturulabilir.
  • Sadece acil durumlar için sigortadan yararlanmanın yanında poliçeyi genişleterek çeşitli tedaviler için de geçerli hale getirebilirsiniz.
  • Avcılar Veteriner PatiKule gibi anlaşmalı veteriner kliniklerinin tercih edilmesi durumunda tedavi ücretsiz ya da çok düşük bir fiyatla gerçekleşir.
  • Sigorta teminatına göre ücretsiz olarak sunulacak bakım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Sevimli dostlarınızı sigortalatın.
Sevimli dostlarınızı sigortalatın.

Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Evcil hayvan sağlık sigortası yaptırmak için bu sigorta türünü sunan sigorta acenteleriyle iletişime geçebilirsiniz. Genel olarak pek çok sigorta firması bu sigorta türünü sunmaktadır. Sigorta seçimi yaparken ise genel teminat ve ek teminatlara dikkat edilmelidir. Firmalara göre genel ve ek teminatlar değişebilir.

Genel teminat ne kadar çok fazla olursa evcil hayvanınız için o kadar kapsamlı sigorta yaptırmış olabilirsiniz. Teminatı az olan firmalar ise sigortayı daha düşük ücretlerle yapacaklardır. Sigortayı yaptırdıktan sonra anlaşmalı olan veteriner kliniğine gidilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı olmayan veteriner kliniklerinde sigorta geçerlilik taşımaz.

Sigorta yaptırmak için evcil hayvanınızın sigorta şartlarını da karşıladığından emin olmalısınız. Genel olarak 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük kedi ve köpekler için sigorta yaptırılmaktadır. Evde beslenmesi yasak olan hayvanlar ile balık veya kuş gibi sağlıkları hassas olan hayvanlar için ise sigorta yapılmamaktadır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir