Köpeğim Sürekli Havlıyor

İndeks: 

Köpeğim Sürekli Havlıyor

Köpeğim sürekli havlıyor diyorsanız köpeğinizin sesinin düzeyini kontrol altında tutmanız gerekli olacaktır. Çünkü bu durum hem sizler için hem de sizlerin yanı sıra komşular için rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Bunun yanı sıra ses düzeyinin kontrol altına alınması, gereklilikleri gerçekleştiren bir sahip olmanın göstergesidir.

Bu problemi çözmenin ilk yolu köpeğinizin neden havladığını anlamaktır. Bazı köpekler bir şey istediklerinde havlarlar. Aç, susuz veya sadece oynamak isteyebilirler. İşler aşırıya kaçarsa, onlara kapıda veya topla beklemek veya ayaklarını sürüklemek gibi diğer konsantrasyon yöntemlerini öğretmenin zamanı gelmiştir.

Köpekler Neden Havlar?

Köpeğiniz yalnız bırakıldığında havlayabilir. Biraz müzik çalın veya radyoyu açın ve tanıdık sesleri dinletin. Siz dışarıdayken onu meşgul edecek uzun bir çalışma ve aynı zamanda konsantrasyon gerektiren çeşitli oyuncaklar da sunabilirsiniz.

Köpekler Neden Havlar?
Köpekler Neden Havlar?

Köpeğim sürekli havlıyor noktasında kaygı durumunu ideal seviyeye getirebilmenin en iyi yolu köpeğinize eski, yıkanmamış giysiler veya güçlü bir aile kokusu olan herhangi bir şey vermektir.

Köpeklerin havlamalarının en yaygın nedenlerinden biri uyarmaktır. Köpeğiniz eve yaklaşan birini gördüğünde sizi uyarmak için sürekli olacak şekilde havlar. Bazı köpekler uyanık olmak için yetiştirilir ve bu sizin teşvik etmek istediğiniz davranıştır. Dikkatinizi çekebilmesi için köpeğinizin havlamasına izin verin. Ancak haneye yaklaşan biri yok ise onun havlamasını engellemeniz gerekir.

Sus Komutunu Öğretin

Evet, köpekler son derece zeki yaratıklardır ve birçok komutu öğrenebilirler. Bu komutlardan biri de sus komutudur. Bu konuda eğitimli olduğundan emin olmak size kalmış. Köpeğim sürekli havlıyor diyor ve bu problemi yaşıyorsanız köpeklere gerekli eğitimleri en ideal şekilde vermekte olan profesyonel köpek eğitim tesisleri arasından tercihlerde bulunabilirsiniz. Herhangi bir müdahale gerçekleşmediği takdirde köpeğinizin havlamaları daha da çok artabilir.

Sus Komutunu Öğretin
Sus Komutunu Öğretin

Kısacası, köpek eğitimi her zaman bir köpeğin davranışını analiz etmenin bir unsurudur. Havlama köpekler için doğaldır, ancak sahipler ve diğerleri için sinir bozucu olabilir. Havlamak asla köpeğin suçu değildir. Ancak, başkalarını düşünmek sahibinin sorumluluğundadır. Köpeğiniz çok havladığında bir çözüm bulmanız gerekir ve bunu çözecek en iyi kişi profesyonel bir köpek eğitmenidir. PatiKule Veteriner Kliniği ile köpeğinizde sorunlara yönelik hızlı ve 7/24 destek alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir