Kedi Pire İlacı

İndeks: 

Kedi Pire İlacı

Kedi pire ilacı kedinizin pirelerden kurtulması ve korunması için kullanılır. Vücudunun neredeyse tamamının tüyler ile kaplı olmasından dolayı kedinizi pirelerden kolay kurtaramayabilirsiniz. Ancak pire ilacı sayesinde hızlı ve pratik şekilde kedinizi pirelerden kurtarabilirsiniz.

Kedi Pire İlacı Nedir?

Kedi pire ilacı veya damlası kedilerde sık görülen pire sorununu çözmek için kullanılır. Bu ilaçlar pireleri hızlı şekilde kedinizden uzaklaştırmak için güçlü içeriğe sahiptir. Ancak bazı ilaçlar toksik maddeler içerdiği için kedinize zarar vermeyecek yapıda olanları kullanmalısınız. Bunun için de gece çalışan veteriner PatiKule Veteriner Kliniği’nden destek alabilirsiniz.

Kedi Pire İlacı
Kedi Pire İlacı

İçeriği sayesinde kedinizin tüylerinden pirelerin uzaklaştırılmasını sağlayacak olan bu ilaç – damla, son derece etkili bir içeriğe sahip olduğundan kedinize de zarar verebilir. Kediler tüylerini yalayarak temizledikleri için damlayı damlatırken bu bakımdan dikkatli olmalısınız. Eğer damla ile kediniz diliyle temas ederse sağlık sorunları oluşabilir.

Kedi Pire İlacı Nasıl Kullanılır?

Pire ilacı veya damlası kullanımı damlanın, kedinizin ense kısmına, kulaklarının orta alt kısmına, tüyleri aralanarak yani doğrudan deriyle temas edecek şekilde damlatılır. Pire damlaları kolay şekilde damlatılması için uygun yapıdadır.

Aynı zamanda fazla damla oluşmaması için de kedinizin kilosuna göre üretilmektedir. Bu bakımdan da kedinizin mevcut kilosuna göre uygun olan damlayı kullanmalısınız. Eğer kedinizin kilosunun üstünde uygulama yaparsanız bu durum yan etkiler oluşturabilir.

Kedi Pire İlacı
Kedi Pire İlacı

Kedi pire ilacı enseye damlatıldıktan sonra damlatılmış olan bölgeden emilerek tüm vücuduna yayılacaktır. Aslında ilacın kedinizin cildi tarafından emilmesi yeterlidir. Ancak enseden damlatma işleminin yapılması kedinizin dilinin ulaşamayacağı bir bölgede olmasından kaynaklıdır. Çünkü etkin madde olması yüzünden diliyle temas halinde yan etkiler gösterebilir.

Cildi tarafından emilen pire ilacı, pirelerin kedinizi ısırması halinde doğrudan onlara geçer ve kısa süre içinde ölmelerine neden olur. Böylece hızlı ve pratik şekilde ilaç etkisini gösterir. Ölen pirelerin kedinizin tüylerinden temizlenmesi için ise fırça kullanabilirsiniz. Bu yöntem yavru ve yetişkin kedilerde aynı şekilde uygulanır. Fakat eğer emziren anne varsa anneye uygulanmaması süt yoluyla ilacın yavruya etki etmemesi açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur.

 

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir