Ginepig Evde Nasıl Bakılır?

Ginepig Evde Nasıl Bakılır?

Ginepig bakımı, evde oldukça kolay bakılabilecek hayvanlar arasında yer almasının başlıca sebeplerdendir. Ginepiglerin dışkısı ve idrarı kokmamaktadır. Bu yüzden tuvalet eğitimi çok zor hâle bürünmemektedir. Ginepigler bulundukları kafeste bir bölgeyi belirleyip tuvaletlerini yaparlar. Belirledikleri bölgeye rahatça girip çıkacağı tuvalet kutusunun konulması gerekmektedir. Tuvalet kutusunun içine nemi emecek gazete kağıdı ve saman koymak temizleme işlemini çok kolaylaştıracaktır. Ginepigler banyo ihtiyacı olan hayvanlardan değildir. Sık sık yıkanmaması gerekir. Zorunda kalınmadığı müddetçe yıkanılmaması önerilmektedir.

Ginepig Bakımında Önemli Noktalar

Gine Domuzları, beslenme konusunda çok iştahlı hayvanlardır. Tüm meyveleri, sebzeleri, kuru yemişleri yemeyi severler. Çok sulu gıdaları tercih etmek idrar sorununu ortaya çıkaracağı için lifli gıdaların ve veteriner kontrolünde mamaların verilmesi önerilmektedir. Sularının her gün tazelenmesi gerekmektedir. Su kabı için dikey kapların kullanılması önemlidir. Kedi ve köpekler gibi her kaptan su içemezler. Gine Domuzu bakımı kolay fakat dikkat isteyen bir süreçten oluşmaktadır. Çok ürkek oldukları için alışma süresince dikkatli davranmak gerekmektedir.

Ginepig Evde Nasıl Bakılır?
Ginepig Evde Nasıl Bakılır?

Korkak oluşları hemen yakınlık göstermelerinin önüne geçmektedir. Korkuttukları an kaçıp, saklanma eğilimdelerdir. Çok korktukları zaman ölebilirler. Bu yüzden sahiplenildiği zaman, sahibinin ses tonuna alışana kadar kısık sesle konuşmak gerekmektedir. Zamanla, alıştığı takdirde, okşanmayı sevmektedir. Direkt ele alınıp okşanırsa çok korkacaktır. Elde sevilmesi için zamana ve sabırlı olmaya ihtiyaç vardır. Alışma süreci tamamlandığında, sahibine karşı inanılmaz sevgi dolu olan Gine Domuzları, okşanmaya, ilgiye ve oyuna bayılan tavırlar sergileyecektir.

Guinea Pig fiyat konusunda pek çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Rahatlıkla evde bakılan, hiçbir sorun çıkarmayan bu kemirgengil son zamanlarda, başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, pek çok evin üyesi haline gelmiştir. Sahiplenmek isteyenler, Ginepig fiyatları konusunu merak etmektedir. Gine Domuzu fiyat olarak gayet uygun aralıklarda, ücretli sahiplenmek isteyenlere sunulmaktadır. Günümüzde, her tarafa insan elinin değmesi sonucunda, bu tür canlılar doğada uzun süre yaşayamamaktadır. Bu yüzden, bu canlara yuva olmak, sağlıklı ve mutlu ömür geçirmeleri için önem arz etmektedir.

PatiKule tarafından sunulan veteriner hizmetleri ile birlikte Ginepig için de sağlık ve tedavi hizmetleri sağlanıyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir