Yavru Kedi Oyun Oynarken Nasıl Güvende Tutulur?

İndeks: 

Yavru Kedi Oyun Oynarken Nasıl Güvende Tutulur?

Yavru kedi oyun oynamaya oldukça isteklidir. Özellikle yavru kediler etraflarını keşfederken bunu bir tür oyun ile yaparlar. Bunun yanında kas ve iskelet sistemlerinin de gelişimi açısından oyun oynamak yararlıdır. Ancak oyun esnasında çeşitli tehlikeler ile karşı karşıya kalabilecekleri için dikkatli davranmanız gerekiyor.

Kedinizin Oyun Esnasında Karşılaşacağı Tehlikeler

Yavru kedi oyun ile keşfetme dürtüsünü karşılamak isteyecektir. Bu yüzden farklı oyuncakları bir tür avlamaya çok meraklı olacaktır. Genelde yavru kedinizi ağzında bir oyuncak taşırken görürsünüz. Yün, saç tokası, iplik, lastik bant ya da benzeri eşyaları sıklıkla ağzına alacaktır. Bu türden eşyaları çiğneme çalışması için çeşitli tehlikeleri beraberinde getirebilir. Özellikle bu tarz eşyaların büyük çoğunluğu da kaybolduğunda fark edilmez.

Yavru Kedi Oyun Oynarken Nasıl Güvende Tutulur?
Yavru Kedi Oyun Oynarken Nasıl Güvende Tutulur?

* 7/24 Nöbetci Veteriner Avcılar PatiKule

Yabancı bir cisim yutulması halinde kedinizin vakit kaybetmeden veteriner hekime getirilmesi gerekir. Bu kapsamda 7/24 nöbetçi Avcılar veteriner PatiKule’yi tercih edebilirsiniz. Yabancı cisim yutmak çok tehlikeli olabileceği için endoskopi ya da cerrahi operasyon yapılacaktır. Küçük cisimler kusma yoluyla da vücudundan atılabilir.

slider 001

Genel olarak yabancı cisim yutulduğunda belirtiler hızla görülür ve ilk görülen belirti ise kusma hareketi ya da öğürmedir. Devamında ise karın bölgesinde hassasiyet, iştah kaybı, hareketsizlik ve tuvalete çıkmama gibi durumlar görülür. Yabancı cisim yutulması tehlikeli olduğundan bu belirtiler ile birlikte mutlaka tıbbi müdahale yapılmalıdır.

Güvenli Oyuncaklar Tercih Edilmelidir

Tıpkı bebekler gibi yavru kedi oyun esnasında da yutma eylemi tehlikeli sonuçlar doğurabileceği için kedinizin oyuncaklarını titiz ve özenli şekilde seçmeniz gerekir. Yutmasına engel olacak yapıda olan oyuncaklar ile sağlıklı bir şekilde oyun deneyimi yaşayabileceği gibi tamamen güvende olacaktır.

Yavru Kediler
Yavru Kediler

Kedilerin ev içinde oynayacakları zararsız eşyalar da bulunur. Örneğin kağıt havlu rulosu, boş pet şişe, eski çorap, boş küçük kutular yavru kedilerin oynamaktan çok fazla keyif alacakları eşyalardır. Bu türden eşyalarla da oynamalarını sağlayarak hem mutlu olmalarını hem de keşif duygularını pekiştirmelerini kolay şekilde sağlayabilirsiniz.

Yavru kediler hassas oldukları için oyun esnasında gözetim altında tutmanız ise istenmeyen durumların önceden engellenmesi açısından yararlı olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir