Yaşlı Kediler

İndeks: 

Kediler hakkında yanlış inanışlar

Kediler birçok sohbete, kitaba, filme ve şarkıya ilham kaynağı olmuştur, ancak kediler hakkında birçok efsane ve yaygın inanış da mevcuttur. Bakalım hangileri doğru, hangileri yanlış.

1. Kediler yalnızdır

Bazı insanlar kedilerin sosyalleşmeye ihtiyacı olmadığını düşünür. Ancak bu doğru değil. Kediler, insanlarla sosyal bağlar kurma konusunda diğer türler kadar yeteneklidir ve kediler de birbirleriyle güçlü bağlar kurabilirler. Birden fazla kediniz varsa, birlikte geçirdikleri zaman arttıkça aralarındaki bağ daha güçlü olacaktır.

2. Kediler kötüdür

Kediler arkadaş canlısı veya sevimli olmakla ünlü değildir, ancak genellikle oldukça güvenilir yaratıklardır. Diğer tüm hayvanlar gibi, kediler de kendilerine nasıl davranıldığına tepki verir. Onlara sevgi ve ilgi gösterirseniz, onu geri alacağınızdan emin olabilirsiniz!

3. Kediler her zaman ayaklarının üzerine düşer

Bu yaygın bir yanılgıdır, ancak kedilerin yerçekimine karşı koyabilecekleri herhangi bir özel güçleri yoktur. Yönlerine bağlı olarak, kediler güvenli bir şekilde yere inebilmek için vücutlarını düzeltebilir, ancak yine de çok yüksekten düşerlerse yaralanabilirler.

4. Kedilerin süte ihtiyacı vardır

Kediler genellikle sütü seven olarak tasvir edilir, ancak bu modası geçmiş bir inançtır. Aslında çoğu kedi laktoza toleranssızdır, bu nedenle onlara süt vermek genellikle midelerinin bozulmasına neden olur.

Kediler büyüleyicidir

Kediler büyüleyici yaratıklardır ve pek çok efsaneye ve inanca konu olmalarına şaşmamak gerekir. Bununla birlikte, doğru bilgiyle donanmış olarak, kedilerinizi daha iyi anlayabilir ve bakımını yapabilirsiniz. Kediler, evcil hayvan olarak en çok sever olduğumuz canlılar arasında yer alıyor. Çoğu insan, kedilerini zevkli, nazik, neşeli ve sadık timsahlara benzetiyor. Ancak, kediler hakkında düşünürken, birçok popüler inanışın üzerinde duruyoruz.

Kediler mevsimsel tüy kaybı yaşarlar mı?

Kesinlikle, kediler mevsimsel tüy kaybı yaşayabilir. Kedilerin kış aylarında tüylerini daha çok yarattıklarını çoğu insan bilmiyor; çünkü bu, ortam sıcaklığını ve rahatlamasını arttırmanın bir yolu olarak ortaya çıkıyor. Kedilerin kış mevsiminde tüyleri daha kalın ve parlak hale geliyor.

Kediler 18 saat kadar uyur mu?

Cevabımız evet! Kediler, gün boyunca, ortalama 16-18 saat uyuyor. Günün geri kalanında, aktivite ve kendini eğlendirmek için sürekli olarak aktif olabilirler. Kedilerin iyi bir uyku ile gününü rahatça geçirebilir ve bunun için çevresindeki alandaki sıcaklığın uygun olmasını sağlamalısınız.

Kediler ebeveynleri ile yakın olabilir mi?

Kesinlikle. Bazı kediler, kendilerine çok yakın olan kişilerden sıcaklık ve sevgi alırlar.

Kedilerin sessiz oldukları doğru mu?

Kediler çoğu zaman sessiz olabilir; ancak, bazen aynı anda aralıksız mırlamak için ortam ayarlamalarını yapabilirler. Kendileri için bir şeyin yanlış olduğundan, sesleri almaya başlamayı ve sahiplerinin göz kulak olmasını isteyebilirler.

Kedi hayatında oyun önemli bir rol oynar mı?

Kesinlikle! Küçük hayvanlar ev ortamında aktivitesinden mahrum kalabilirler, ancak yetişkin kediler, ev içinde veya dışında birçok eğlenceli etkinliklerin parçası olabilirler. Oyun oynayarak, kedinizin büyüme dönemi için önemli olan fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılarsınız.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir