Evde Köpek Eğitimi

İndeks: 

Evde Köpek Eğitimi

Evde köpek eğitimi köpeğinizin yaşam alanına uyum sağlaması için önemlidir. Evde bakılacak köpeklerin eğitim almaları gerekir. Başta tuvalet olmak üzere ev koşullarına uyum sağlayabilmeleri için gerekli olan bu eğitimler köpeğinizle daha mutlu birliktelik geçirmenizde etkili olacaktır.

Evde Köpek Eğitmek
Evde Köpek Eğitmek

Evde Köpek Eğitimi İçin Yapılacaklar

Evde köpek eğitimi sayesinde köpeğinizle aranızdaki bağlar daha iyi kurulacak ve gelişecektir. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmek için önemli olan bu noktalar sayesinde köpek bakımı da kolay hale gelecektir. Kapsamlı bir süreci içeren bu eğitimler;

  • Temel itaat
  • Tuvalet
  • Sosyalleşme
  • İleri itaat
  • Koruma
  • Yavru köpek eğitimi olarak sınıflandırılmaktadır.

İtaat eğitimleri yavruyken verilen eğitimlerdir. Biraz sabır gerektiren bu eğitim sayesinde köpeğinizin sizin söylediklerini yapması mümkün olacaktır. Komutları tamamen algılaması ve komutları yerine getirirken sorun yaşanmaması için bu aşamada profesyonel destek de alınabilir. Özellikle 7/24 Veteriner PatiKule tarafından yapılacak yol göstermeler sayesinde itaat eğitimini çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

İtaat komutlarının öğrenilmesi için otur, bekle, yat, hatır, aferin gibi eylemlere yönelik eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerin sonucunda köpeğiniz sizin dediklerinizi uygulayacaktır. Özellikle sorunsuz şekilde bu komutların uygulanması ev içinde köpeğiniz ile daha rahat etmeniz açısından yararlı olacaktır.

Evde Köpek Eğitmek
Evde Köpek Eğitmek

Tuvalet eğitimi de köpeklerde en önemli eğitimler arasındadır. Tuvalet eğitimi olmadığında ev içine gelişigüzel alanlara tuvaletini yapabileceği için köpeğinizi bu konuda eğitmelisiniz. Özellikle yavruyken verilmesi gereken bu eğitim süresince köpeğinizi doğru yönlendirmeli ve tuvalet alışkanlığını dışarıya yapmaya koşullamalısınız. Bunun için köpek ırkına göre çeşitli aralıklarla gün içinde dışarıya çıkmalı ve tuvaletini dışarıya yapınca da ödül maması ile ödüllendirmelisiniz.

Köpekler Eğitim Almıyorsa Ne Yapmalı?

Evde köpek eğitimi kapsamlı ve sabır isteyen bir süreçtir. Bu yüzden eğitim aşamalarında profesyonel destek alınması gerekebilir. Özellikle uzman veteriner desteği de tuvalet eğitimi gibi konularda ne şekilde davranılması gerektiğinin anlaşılması için yararlı olacaktır.

Köpeğiniz için doğru zamanda doğru eğitimleri veriyorsanız bu eğitimleri öğrenmesi için sorun oluşmayacaktır. Ancak aceleci davranır ve eğitimlerden bir an önce karşılık gelmesini beklerseniz her zaman başa dönmeniz ve böylece zaman kaybetmeniz söz konusu olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir