Evcil Hayvanınız İçin Neden Koruyucu Hekimlik Almalısınız

İndeks: 

Evcil Hayvanınız İçin Neden Koruyucu Hekimlik Almalısınız?

Evcil hayvanların çeşitli bakteriyel ya da paraziter hastalıklardan korunması için koruyucu veteriner hekimlik alınması gerekliliği evcil hayvanınız için neden koruyucu hekimlik almalısınız sorusunun cevabıdır. Bu yöntem evcil hayvanların çeşitli hastalıklardan korunması için en pratik ve ekonomik yöntemdir. Evcil hayvanların koruyucu hekimleri sayesinde tamamen sağlıklı olmaları ve hastalıklardan kolayca kurtulmaları sağlanmaktadır ve oldukça önem arz etmektedir.

Çünkü hayvanların düzenli kon trollerinin yapılması ile herhangi bir hastalığa daha maruz kalmadan ya da hastalığın ilk evrelerinde müdahale edilmesi mümkün olmaktadır. Bu noktada düzenli kontrollerinin yapılmaması ile çeşitli hastalıklara karşı korunma söz konusu olmayacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise yapılan tüm kontrollerin hayvanların sağlık karnelerine yazılması gerekliliğidir.

Evcil Hayvanınız İçin Neden Koruyucu Hekimlik Almalısınız?
Evcil Hayvanınız İçin Neden Koruyucu Hekimlik Almalısınız?

Koruyucu Hekimlik Nedir?

Koruyucu hekimlik ile herhangi bir hastalığa yakalanmadan önce o hastalıktan korunmak adına önlemler alınmaktadır. Koruyucu hekimler evcil hayvanlarda oluşabilecek hastalıklar için önceden tıbbi müdahaleler yaparlar. Hastalıklar ile mücadele edilmesi için ucuz ve etkin bir yöntemdir. Gelecekte oluşabilecek hastalıkların riskleri azaltılabilir ve hastalığının ciddiyeti en aza indirgenir. Evcil hayvan üzerinde daha fark edilmeyen bir hastalık dahi önceden teşhis edilebilmektedir ve tedavi daha hastalığın ilk dönemlerinde yapılabilmektedir. Evcil hayvanınız için neden bu hizmeti almalısınız sorusuna verilecek yanıt koruyucu hekimliğin anlatılması ile mümkün olmaktadır. Koruyucu hekimlerin sunduğu imkanlar ve hizmetler ile evcil hayvanların sağlıklarının kaybedilmemesi mümkün olacaktır.

Evcil Hayvanlar İçin Neden Koruyucu Hekim Tercih Edilmelidir?

Evcil hayvanınız için neden koruyucu hekimlik almalısınız konusunun önemli olmasının nedeni hayvanlarda oluşacak olan viral hastalıklara karşı aşı uygulamaları, iç ve dış parazitler için antiparaziter uygulamalar ve çevre şartları yüzünden oluşabilecek bakteriyel problemlere karşı uygulama sağlamalarından dolayıdır.

Ayrıca evcil hayvanların daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için evcil hayvan sahiplerinin de bilgilendirilmesi mümkündür. Evcil hayvanlar için koruyucu hekimliği doğru bir şekilde yapan veteriner hekimlerin tercih edilmesi gereklidir. İşinin ehli veteriner hekimler ile aile ferdi olarak görülen evcil hayvanların sağlıkları korunmuş olacaktır. Bu sayede evcil hayvanlar kaliteli bir hayat sürecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta uygulamaların düzenli olarak yapılması gerekliliğidir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir