Kısırlaştırma Sonrası Bakım

İndeks: 

Kediler, Konfor ve Soğuk

Sıcak tutan kürkleriyle kediler, sıcaklıkların düşmeye başladığı sonbahar aylarında kendilerini rahat ettirmek için gereken her şeye zaten sahip gibi görünüyor. Öyleyse neden bunun yerine soğuk alanlarda yatmayı tercih ediyorlar? Bu makale, kedilerin neden sıcak ve sıcak bir yer yerine soğuk bir yerde yatmayı tercih ettiğini açıklıyoruz.

Kediler Neden Soğuk Yerlerde Yatmayı Tercih Eder?

Kedilerin dinlenmek için soğuk yerleri tercih etmesinin birkaç nedeni vardır. En bariz olanı, kedilerin içgüdüsel olarak daha serin alanlara çekilmesidir çünkü burası avların saklanabileceği yerdir. Soğuk yüzeyler ayrıca bir kedinin tüylü vücuduna çok sıcak olan rahat bir alandan daha iyi gelebilir.

Vücut ısısı

Kedilerin vücut ısısı insanlardan daha yüksektir ve bu nedenle bizim sıcak konfor bölgemizle aynı sıcaklıkta daha serin hissederler. Kediler soğuk bir vücut ısısını tercih ederler ve soğuk bir zeminde dolaşmak onların kendi sıcaklıklarını daha verimli bir şekilde düzenlemelerine yardımcı olur.

Doğal içgüdüler

Kedilerin uyumak için serin bir yer aramasının bir nedeni de, doğal davranışlarının bir parçası olarak bunu yapacak şekilde yetiştirilmiş olmalarıdır. Vahşi doğada kediler kendilerini yırtıcı hayvanlardan korumak, uyanık kalmak ve vücut sıcaklıklarını düzenlemelerine yardımcı olmak için içgüdüsel olarak serin yerlere tırmanır ve orada yatarlar.

Konfor

Konu rahatlık olduğunda kediler çok seçicidir ve birçoğu için evdeki gerçekten rahat olan tek yer en havalı olanıdır! Bunun da ötesinde, kediler soğuk bölgelerde de yatacaklardır çünkü rahat ve rahat yerler bulmakta ustadırlar.

Evin en sevdiği soğuk noktasında kıvrılırken, aşırı üşümediğinden veya geceleri çok üşümediğinden emin olmak için kedinizi yakından izlediğinizden emin olun. Evdeki sıcaklık gece boyunca önemli ölçüde düşerse, kedinize pencere taslaklarından uzakta sıcak bir yatak sağlamak daha iyi olabilir. Ayrıca, kedinizin rahat etmesine ve sıcak kalmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir dizi ürün de bulunmaktadır. Kedi yatakları, ısıtmalı pedler ve ısıtmalı kulübeler, sıcaklıklar aniden düştüğünde evcil hayvanınıza sıcak, rahat bir yer sağlayabilir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir